Meie Lugu

Meie Lugu

Abruka saar on Eesti avastamata pärl oma puutumatu looduse ning rahu ja vaikusega.

Kõik sai alguse aastal 2006, kui peremees Kuldar sattus sõpradega Abruka saart avastama. Saar sai poistele nii armsaks, et otsustati soetada ühiselt ajalooline Kellakuur saare külas. Aastatega ehitati ka endale mere äärde uus elamine, kus meie suurenev pere ka paikneb.

Saarele tulles jäi väga kiirelt silma pikalt seisma jäänud Matkamaja, mida me aastaid piilusime ja samas ka unistasime, mida me selle majaga kõike ka teeksime. Nägi ta välja aga kurb ja üksik, millest kõik mööda vuhisesid. Kohalikud rääkisid, et selles majas oli kunagi ka kool, kus ka mõned kohalikud koolis käisid. Peale seda oli hoones veel ka ajalooline kauplus, raamatukogi, kinosaal.

 

Suur oli meie õnn, kui saime lõpuks siiski oma soovi täidetud ja Matkamaja endale soetatud. See kõik juhtus aprill 2020 ning juba juuni 2020 võõrustasime oma esimesi külalisi. 2 kuud toimus meeletu töö ja organiseerimine. Suurim muutus toimus maja välisfassaadil, kus väga paljud kohalikud tulid appi maja värvima, et Must Pärl ikka musta värvi saaks. Nüüdseks näeb meie Puhkemaja Must Pärl välja totaalselt teine ning ootab külalisi uudistama.

 

Ootame Teid külla!